Sosyal İmkanlar

İleKırklareli Bakım Merkezi

Sosyal İmkanlar

Engelli bireylerimizin zamanlarını daha eğlenceli ve eğitici geçirebilmeleri için uzman personeller tarafından aylık olarak hazırlanan eğitim ve etkinlik programlarına göre her gün farklı bir biçimde kuruluş içerisinde yada, fiziki ve ruhsal olarak uygun engellilerimizle dış mekanlarda sinema, piknik, alışveriş ve sportif faaliyetler yapılarak sosyal gelişimleri izlenmektedir.

Aynı zamanda; kuruluş içerisinde bulunan sosyal etkinlik odalarında oluşturulan gruplar ile el iş becerilerini arttırabilecek uygulamalar yanında halk oyunları, resim çalışmaları gibi sosyal ve kültürel etkinlikler ile de eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanmaktadır.

2000 m2 yeşil alana sahip olan kuruluş bahçesinde tarımsal etkinlikler ile kedi köpek gibi evcil hayvanlar ile de sosyalleşmeleri sağlanmaktadır.

Merkezde bakım hizmeti alan ve özel eğitim alması uygun olan engelli bireylerin, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden veya resmi özel eğitim kurumlarından destek eğitimi almaları için gerekli tedbirler alınır.

Yazar hakkında

Kırklareli Bakım Merkezi administrator

WhatsApp WhatsApp