Sorumlu Müdür Muaz KOCATEPE

İleadmin

Sorumlu Müdür Muaz KOCATEPE

Muaz KOCATEPE, 20.03.1994 ORDU/ Fatsa doğumlu olup, ortaöğretim ve lise eğitimlerini Fatsa’da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimine 2012 yılında Maltepe Üniversitesi / Fen- Edebiyat Fakültesi – Sosyal hizmetler bölümünde başlamış ve ‘’İstanbul’da Yerel Yönetimlerin Yapmış Olduğu Sosyal Hizmet ve Sosyal Yardım Uygulamaları tez konusu ile mezun olmuştur. Eğitimine 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ile devam etmiş, 2016 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yerel Yönetimler Yüksek Lisansı ile sonlandırmıştır.

2015 ve 2016 yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü-Sosyal Servisindeki Stajı esnasında ‘’Yaşlılarla Uğraşı Terapisi ve Kanserli Çocuklarla Dayanışma’’ konulu projede yer alarak stajını tamamladıktan sonra, Kadıköy Belediyesi ile ‘’Sosyal Hizmet Temelli Kuşaklararası Buluşma’’ konulu projede Koordinatörlük yapmıştır. Ağustos-2016’da Samsunda bulunan Dr. Nejat Akyol Özel Bakım Merkezi’nde göreve başlamış ve görev hayatı boyunca; ‘’Sanki Evimdeyim’’, ‘’Meşin Yuvarlak’’, ‘’Mutlu Bayramlar’’ , ‘’Bir Kulaç Daha’’, ‘’Mutlu Sabahlar’’ ve ‘’Nesiller Buluşuyor’’ isimli birçok projede de koordinatörlük yapmıştır. Samsunda görev aldığı yıllarda, Samsun Valiliği ‘’Erişilebilirlik‘’ eğitimlerine katılmış, 4 Kasım 2016 Engelli Bakım Merkezleri Yönetmeliği ve Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9001-2015 KYS Temel Eğitimi, KYS Dokümantasyon Eğitimi, KYS Risk Tabanlı Proses Eğitim, KYS İç Tetkik Eğitimi) hakkında birçok eğitime katılmış olup, gerekli kişi ve kişilere süreç hakkında eğitimler vermiştir. Aynı zamanda Aile Danışmanlığı Eğitimlerine katılarak, Danışmanlık sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Hizmet hayatı boyunca Hacettepe üniversitesi Sosyal Hizmetler öğrenci kurultayında, Sosyal Hizmetler Öğrenci Birliği Derneğinde geliştirmiş olduğu politikalar ve Şişli Belediyesi ile çalışmalar gerçekleştirdiği Eşitlik Çalıştayı ile mesleki yetkinliğini üst düzeye taşımıştır.

Temmuz 2019 tarihi itibariyle meslek hayatına Özel Kırklareli Bakım Merkezinde Sorumlu Müdür olarak devam etmekte olup, 4 Kasım 2016 Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım merkezleri yönetmeliğine uygun olarak yönetim kadrosunu koordine etmektedir. Özel Kırklareli Bakım Merkezindeki görevi esnasında Genç Sosyal Çalışmacılar Derneği / Kış Okulu Sempozyumunda ‘’Engeli Hizmetleri’’ konulu söyleşide konuşmacı olarak yer almıştır.

Hedefleri arasında meslek etik ile değerlerini, müracaatçının yüksek yararını göz önünde bulundurarak, kurumun işleyişine ve hizmetlerine alternatif katkılar sunup kurumun yetkinliğini artırmak önceliklidir.

Yazar hakkında

admin administrator

WhatsApp WhatsApp